05cze2012

Dzień Dziecka w SP143

W dniu 1.06.2012 w naszej szkole tradycyjnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Szkoły bez Przemocy. Wzorem lat ubiegłych ten dzień upłynął pod znakiem rozgrywek sportowych i hasła „Kibicuję fair play” nierozerwalnie związanego z tegorocznymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012.

Uczniowie klas IV- VI przybyli tego dnia do szkoły uczestniczyli w rozgrywkach „rzucanego przez siatkę” (mieszane drużyny klas IV i V; klasy VI- chłopcy oraz dziewczyny z klas VI). Następnie zwycięskie drużyny walczyły między sobą.

Hitem rozgrywek był mecz ringo między łączonymi drużynami uczniów klas IV- VI a Radą Pedagogiczną, który zakończył się remisem 1:1 w dwóch setach do 15.

Ważnym elementem rozgrywek była czysta sportowa gra oparta na zasadach fair play i takie samo kibicowanie. Wszyscy zawodnicy wykazali się wysoką kulturą osobistą, grą na wysokim poziomie i nienagannym sportowym zachowaniem. W kategorii kibicowania na wyróżnienie zasługuje ekipa klasy IVa, która dopingowała swoją drużynę okrzykami, śpiewem, trąbieniem . Uczniowie tej klasy jako jedyni przygotowali transparent. Zwrócić uwagę należy też na głośne kibicowanie zaprezentowane przez uczniów klasy VA oraz skromną bo jedynie 2- osobową ekipę klasy VIB.

Na zakończenie świętowania dzieciaki pod kierunkiem nauczycieli przygotowali pamiątkowe plakaty tematycznie związane z obchodzonym świętem propagujące ideę kibicowania fair play, które można podziwiać na wystawie w szkole.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.