03lip2012

Plastyczne wydarzenia w 2011/ 2012 r. cz. III

21 czerwca 2012 r. wybrani uczniowie wraz z p. Anna Ozgą uczestniczyli w wycieczce do Domu Literatury – Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi, ul. Roosevelta 17. Oglądali tam wystawę prac pt. „Bajki malowane na jedwabiu”, których autorami są uczniowie naszej szkoły. Odbyliśmy spacer po ulicy Piotrkowskiej, oglądaliśmy piękną, secesyjną zabudowę (kamienice, ozdoby). Rozmawialiśmy o znanych osobach związanych z Łodzią – upamiętnionych „Galerią Wielkich Łodzian”- Stefanie Jaraczu, Julianie Tuwimie, Władysławie Reymoncie i Leonie Schillerre.

Zwiedzaliśmy wnętrze Pałacu Kindermanna, przy ul. Piotrkowskiej 137, podziwialiśmy zabytkowe arrasy przedstawiające Willę Kindermannów na Popiołach, mozaiki, piękne sufity, żyrandole i boazerie w jadalni sali kominkowej i łazience. W pałacu mieści się obecnie Galeria Klubu Nauczyciela. Oglądaliśmy tam wystawę grafiki dziecięcej związanej
z legendami o Łodzi.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.