28lis2012

Konkurs matematyczny dla klas szóstych „Matematyka na wesoło”

W dniu 22.11.2012 roku  w Gimnazjum nr 42 w Łodzi, przy ul Dubois 7/9 odbył się konkurs matematyczny  dla klas szóstych „Matematyka na wesoło”.  Pani Dąbek  – nauczyciel matematyki, spośród uczniów klasy VIA wybrała trzech reprezentantów naszej szkoły: Agnieszkę Fałek, Małgorzatę Sarzałę i Lidkę Hadrian. Drużynie towarzyszył najlepszy matematyk VIA – Mateusz Pawłowski.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali 5 zadań otwartych. Każdy uczeń oceniany był osobno, zaś dorobek drużyny liczono jako średnią arytmetyczną punktów uzyskanych przez jej członków – byliśmy najlepsi. Etap II polegał na rozwiązywaniu zadań drużynowo i publicznie – dość stresujące. Zadania były bardzo trudne, wymagały od uczestników umiejętności rozwiązywania równań i to nie byle jakich! Uff, poradziliśmy sobie – Pani była z nas zadowolona.

W efekcie, jako drużyna zajęliśmy III miejsce, w konkurencji indywidualnej nasza uczennica Agnieszka Fałek zajęła II miejsceBRAWO.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

(Samych 40 –stek na egzaminie w kwietniu)

 

SPRAWDŹ SAM SIEBIE – przykładowe zadania konkursowe

1)     Ile dostaniesz reszty, jeśli kupisz 26 dag wędliny po 21,50 zł?

2)     Oblicz: XXXIX + XVI = …….   DCCCIII + CLV =  ………   CXLVIII + MXXXVII = ………..

3)     W kartonie jest   litra soku pomarańczowego, a w butelce o 0,25 litra więcej. Ile razy więcej soku pomarańczowego jest w butelce niż w kartonie?

4)     Zamień ułamek  na ułamek dziesiętny okresowy, okres zapisz w nawiasach. Zaokrąglij powyższy ułamek okresowy do części setnych.

5)     Obwód trójkąta prostokątnego wynosi 48 mm. Jego najkrótszy bok ma 1,2 cm, a najdłuższy ma  0,20 dm . Oblicz pole tego trójkąta.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.