28lis2012

Podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Otwarta firma”

9 listopada miało miejsce uroczyste podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Otwarta firma”. Wydarzenie, organizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, odbyło się w ramach inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012. Uroczystość, podczas której wręczono statuetki dla najaktywniejszych szkół, miała miejsce w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Statuetkami i dyplomami uhonorowano najaktywniejsze szkoły biorące udział w „Otwartej firmie” 2011. Wyróżniono 40 szkół z całego kraju, począwszy od szkół podstawowych, poprzez gimnazja, skończywszy na szkołach ponadgimnazjalnych.

Nauczyciele odebrali nagrody z rąk Ryszarda Grzelaka, Prezesa Zarządu Europ Assistance Polska Sp. z o.o. oraz Tomasza Miłosza, Dyrektora Działu Personalnego PwC. Obie firmy były sponsorami projektu „Otwarta firma” 2011. Goście wysłuchali również wykładu na temat historii warszawskiej Giełdy wygłoszonego przez Panią Beatę Jarosz, Członka Zarządu GPW oraz obejrzeli prezentację Pana Łukasza Stebelskiego, Dyrektora Zarządzającego Denali Lessons, podróżnika i wspinacza wysokogórskiego.

Program „Otwarta firma” to projekt realizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach programu uczniowie poznają specyfikę pracy w firmach, odwiedzając je. W zależności od poziomu nauczania realizowane są  moduły: „Poznajemy zawody w miejscu pracy” dla klas I-III szkoły podstawowej, „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy” dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Program ma na celu przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych oraz zaszczepienie w nim przedsiębiorczych postaw.

 

Nasza szkoła  znalazła się wśród najlepszych  szkół podstawowych w Polsce. Nagrodę statuetkę odbierała Elżbieta Pietrzykowska-Tomczak – szkolny koordynator projektu.

W ubiegłorocznej edycji projektu uczestniczyli uczniowie klas drugich i  trzecich oraz  członkowie Klubu Młodego Konsumenta.

 

 Realizatorzy projektu:

Elżbieta Pietrzykowska-Tomczak
Katarzyna Niemczyk
Grażyna Borowska
Małgorzata Zasada

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.