15gru2015

Projekt eTwinning “Handmade christmas cards from all around Europe”

Uczniowie klas IV a oraz VI a zrealizowali projekt eTwinning pt. Handmade Christmas cards from all around Europe (Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z całej europy). W projekcie współpracowaliśmy ze szkołami z ponad szesnastu krajów europejskich.

Zadaniem uczniów było wykonanie własnoręcznie kartek bożonarodzeniowych oraz napisanie życzeń Wesołych Świąt w dwóch językach, języku ojczystym danego kraju oraz w języku angielskim. Następnie kartki zostały wysłane pocztą tradycyjną do uczestników projektu. Na stronie internetowej projektu (platforma eTwinning) nauczyciele ze szkół partnerskich na bieżąco umieszczali opisy działań, zdjęcia, krótkie filmiki wykonane w trakcie trwania projektu.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Bułgarski – Shtastliva

Czeski – Prejeme Vam Vesele Vanoce Nova Godina

Chorwacki – Sretan Bozic

Grecki – Kala Christougenna Ki’ efihismenos O Kenourios Chronos

Angielski – Merry Christmas

Litewski – Linksmu Kaledu ir laimingu Nauju metu

Fiński – Hyvaa Joulva

Hiszpański- Feliz Navidad y Prospero Ano Nuevo

Włoski – Buon Natale e Felice Anno Nuovo

Turecki – Noeliniz Ve Yeni Yiliniz Kutlu Olsun

Francuski – Joyeux Noel et Bonne Annee

Szwedzki – God Jul och Gott Nytt Ar

Ukraiński – Veseloho Vam Rizdva i Shchastlyvoho Novoho Roku

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.