02cze2016

Konkursy „America and its people” i „Stany Zjednoczone w Twoich oczach”

19.05. 2016 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja dwóch konkursów międzyszkolnych:

„AMERICA AND ITS PEOPLE”

„STANY ZJEDNOCZONE W TWOICH OCZACH”

Pod patronatem:

patroni

Na końcowym etapie konkursu „AMERICA AND ITS PEOPLE” cztery drużyny  4-osobowe, reprezentujących uczniów( klas piątych i szóstych)  łódzkich szkół podstawowych zmagały się z testami, quizami  i  zadaniami w języku angielskim.

Każda drużyna odpowiadała  przed komisją na wylosowane pytania, oczywiście w języku angielskim. Dodatkowe punkty można było zdobyć także za „amerykańskie elementy stroju” uczestników. Przebrania okazały się bardzo oryginalne, była „Statua Wolności”, kowboje, policjanci, Indianie itd..

W jury XI edycji konkursów zasiadali:

pan Michał Woźniak, dyrektor American Corner w Łodzi,

– pani Zofia Kordala z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego,

pan Jan Bodo Katański z Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Na koniec  obejrzeliśmy przedstawienie  w wykonaniu uczniów klas piątych przygotowane pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego pani Marty Goski.

Wszystkim dopisywały doskonałe humory.

Zgodnie z oceną jury I miejsce zdobyły dwie szkoły: drużyna z Prywatnej Szkoły Podstawowej Krzysztofa Augustyniaka i drużyna ze SP nr 143II miejsce zajęła drużyna ze SP nr 33, III miejsce drużyna ze SP nr 34.

GRATULUJEMY  UCZNIOM ZWYCIĘSKICH  DRUŻYN  I  ICH  NAUCZYCIELOM !

Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Stany Zjednoczone w Twoich oczach” dla uczniów klas I-IV. Na konkurs wpłynęło 50 prac z 7 łódzkich szkół.

Decyzją jury w kategorii uczniów klas I-II:

I    miejsce- Zosia Mielczarek  SP nr 109

II   miejsce- Olga Pieczyńska SP nr 34

III  miejsce- Wiktoria Kuć SP nr 109

W kategorii uczniów klas III-IV:

I    miejsce- Julia Sowała SP nr 34

II   miejsce-  Zosia Florczak SP nr 34

III  miejsce-  Wiktor Sitek SP nr 143

W konkursie przyznano także kilka wyróżnień, w obu kategoriach wiekowych.

Obecnie nagrodzone i wyróżnione prace znajdują się na wystawie pokonkursowej w siedzibie American Corner przy UŁ ( ul. Matejki 32).

Nagrody dla laureatów w obu konkursach ufundowali:

– American Corner,

– Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole,

– Wydawnictwo Oxford,

– Rada Rodziców SP nr 143.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie w/w konkursów w SP nr 143: Olga Góźdź, Elżbieta Glapińska, Elżbieta Pietrzykowska-Tomczak, Marta Goska, Kamila Banaś-Zając.

zdjecia-kolaz

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.