06maj2017

Znamy już „Bohaterów naszych lektur”!

27 kwietnia br. już po raz trzeci odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Bohaterowie naszych lektur” adresowany do klas IV – VI. Nie należy do łatwych, dlatego cieszy organizatorów, że z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej uczniów. Pokonując ogromną tremę recytowali przed zgromadzoną publicznością fragmenty m.in.: „Przygód Sherlocka Holmesa”, „Bajek robotów”, „Klasy pani Czajki”, „Dynastii Miziołków”, „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Pinokia”, „Koszmarnego Karolka”, „Karolci”, „Hobbita”, „Podróży za jeden uśmiech”. Jurorzy w składzie: p. Agnieszka Sasin-Dziuda, p. Agnieszka Gacka, p. Kamila Banaś-Zając, p. Elżbieta Pietrzykowska-Tomczak i przewodnicząca samorządu szkolnego – Natalia Maryniak oceniali stopień opanowania tekstu, dykcję, interpretację, strój oraz ogólne wrażenie artystyczne.

A oto werdykt:

  • I miejsce jednogłośnie zajął uczeń klasy Va – Zbigniew Dębski za brawurową recytację „Koszmarnego Karolka”,
  • II miejsce przypadło w udziale uczennicy klasy VIc – Julii Jacak („pachnącego” piernikami fragmentu „Klasy pani Czajki” publiczność z pewnością też nie zapomni),
  • III miejsce zajęli Aleksandra Wrzeszcz z klasy VIb, która wcieliła się w postać Robinsona Kruzoe, i Mateusz Jurek jako Sherlock Holmes.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia:

  • uczennicy kl. Va – Kamili Biernackiej,
  • uczennicy kl. IVa – Justynie Jurek
  • uczniowi kl. IVc – Karolowi Truskolaskiemu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.