06cze2017

Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszego Zbieracza Złota

W okresie od III do końca V 2017 nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji łódzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota” polegającej na zbiórce „złotych” 1-, 2- i  5-groszowych monet z przeznaczeniem na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w Sulejowie.

Uczniowie klas I- VI uczestniczyli w szkolnym konkursie na Najlepszego Zbieracza Złota ogłoszonym przez pedagoga szkolnego. Przez trzy miesiące dzieci wraz z wychowawcami gromadzili „złoto”, angażując w akcję rodziców, dziadków oraz dalszą rodzinę. Do naszej zbiórki przyłączył się również pan Dariusz Chorążyczewski właściciel sklepu DARTEX oraz jego klienci, którzy przy okazji codziennych zakupów zasilali skarbonkę cennymi monetami.

W tym roku ponownie najlepszymi zbieraczami w szkole okazali się najmłodsi uczniowie. Szkolną rywalizację wygrali:

1. miejsce – klasa IB – 29 kg 10 dag
  2. miejsce – klasa IVC – 20 kg 60 dag
  3. miejsce – klasa IIIA – 16 kg 95 dag
  4. miejsce – klasa IVA – 14 kg 80 dag
  5. miejsce – klasa VIA – 13kg 10 dag
  6. miejsce – klasa  IIC – 9 kg 70 dag
  7. miejsce – klasa  VB – 8 kg 65 dag
  8. miejsce – klasa VIB – 6 kg 95 dag
  9. miejsce – klasa VA – 6 kg 30 dag
  10. miejsce – klasa IIIB – 5 kg 70 dag
  11. miejsce – klasa IA – 4 kg 70 dag
  12. miejsce – klasa IIB – 4 kg 60 dag
  13. miejsce – klasa IVB – 4 kg 30 dag
  14. miejsce – klasa IIIC – 3 kg 60 dag
  15. miejsce – klasa IIA – 3 kg 30 dag
  16. miejsce – klasa IIE – 3 kg 10 dag
  17. miejsce – klasa VIC – 2 kg 60 dag
  18. miejsce – klasa IID – 2 kg 30 dag

Łącznie do siedziby PCK dostarczyliśmy 170 kg złotych monet, co pozwoliło naszej szkole zająć w tym roku V miejsce wśród łódzkich szkół podstawowych i otrzymać wyróżnienie.

Mali zwycięzcy otrzymają nagrodę ufundowaną dla szkoły przez PCK oraz nagrodę niespodziankę za zajęcia I miejsca z wewnątrzszkolnym konkursie.
Wszystkim zbieraczom gorąco dziękuję  i już zapraszam do wspólnego pomagania za rok.

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.