25paź2018

Koncert „Muzyka cygańska- skrzypce i akordeon”

Dnia 23 października uczniowie klas 1- 7 uczestniczyli  koncercie muzyki cygańskiej. Do szkoły zawitali zaprzyjaźnieni muzycy – skrzypaczka, akordeonista oraz prowadzący, który oprócz błyskotliwej konferansjerki, dał także popis wokalny. Dzieci wysłuchały historii cygańskich wędrówek oraz ciekawostek na temat kultury romskiej. Miały możliwość poznać elementy stroju cygańskiego, zagrać na tamburynie, skrzypcach, a także brać aktywny udział w dyskusji.

Ten, jaki dotychczasowe koncerty spotkał się z dużym zainteresowaniem szczególnie młodszych dzieci, które z zaangażowaniem słuchały przygotowanej audycji, klaskały, tańczyły w rytm piosenek, chętnie odpowiadały na pytania.

Dzięki takiej formie spotkań z muzyką uczniowie poznają nowe oryginalne melodie, utwory, uczą się występować publicznie, a nawet improwizują do granej muzyki.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.