06lis2018

Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Dnia 25.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość ,,Ślubowanie uczniów klas pierwszych”. W uroczystości uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas pierwszych oraz główni bohaterowie dnia ,,Pierwszoklasiści”. W imprezie szkolnej brali udział również: nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciele starszych uczniów, dobra wróżka, rodzice, dziadkowie i inni goście.

Zanim pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor wielkim ołówkiem, musieli odwiedzić różne krainy i wykonać trudne zadania. Musieli m. in.: zaśpiewać, zatańczyć, wyrecytować wiersze, odgadnąć zagadki przyrodnicze, wykazać się wiedzą o naszej ojczyźnie, znajomością liczb, figur geometrycznych, zasad przechodzenia przez jezdnię itp. Po świetnie zdanym egzaminie, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

Serdecznie im gratulujemy i witamy w społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.