06mar2019

Dzień Otwarty w naszej szkole

Piątek 1 marca 2019 r. był w naszej szkole Dniem Otwartym. Pod hasłem „Bajkowy karnawał” gościliśmy dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasie pierwszej. 

  Przybyłych witali nauczyciele i uczniowie starszych klas. Każdy przyszły pierwszoklasista otrzymał karnawałowe nakrycie głowy i słodki poczęstunek na dobry początek, a  w czasie warsztatów plastycznych w klasach mógł samodzielnie wykonać bajkową maskę. Były też inne bajkowe zadania. Należało m.in. pomalować figurkę z suchej porcelany, ułożyć puzzle i odgadnąć tytuł bajki czy rozwiązać matematyczne zadania. Można też było pograć w szachy i inne gry stolikowe oraz wykazać się sprawnością na torze przeszkód. A to wszystko działo się w baśniowej dekoracji sal. Miło nam, że przyszłym uczniom towarzyszyły całe rodziny: rodzice,  młodsze lub starsze rodzeństwo.

Na I piętrze szkoły czekały na małych gości atrakcje takie jak: pokaz pierwszej pomocy, zabawy z  językiem angielskim oraz  atrakcje w  pracowni komputerowej.

 We wszystkich zadaniach przyszłorocznym pierwszoklasistom pomagali nasi uczniowie klas 3 przebrani za bajkowe postaci. Wszystkie zaproszone przedszkolaki świetnie się bawiły, a na koniec spotkania otrzymały tęczowe kredki i temperówki.

W czasie, kiedy dzieci były zajęte wesołą  zabawą, rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami i dyrekcją szkoły, zwiedzić szkołę, a na koniec odpocząć w wiosennej już kawiarence przy pysznym ciastku i kawie.  

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za odwiedziny, a Rodzicom uczniów  SP 143 za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy, Informacje i otagowano jako . Dodaj do zakładek.