19lut2020

Warsztaty ekologiczne w klasach 1-3

W dniu 14 lutego nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach zakresu recyklingu i dbania o środowisko prowadzonych przez młodzież z liceów Łodzi i Pabianic w ramach realizowanego przez nich drugiego etapu projektu społecznego „Nie wstydzę się Rudy Pabianickiej!”.

Pierwszy etap projektu obejmował sprzątanie śmieci na terenie Rudy Pabianickiej: Stawów Stefańskiego, ulicy Patriotycznej i Zamulnej, pasu zieleni Rudzkiej Góry wzdłuż ulicy Ekonomicznej i przylegającego do niej parkingu od strony ulicy Starorudzkiej. W akcji sprzątania pomagali uczniowie SP ZNP przy ulicy Scaleniowej oraz harcerze z hufca ZHP Łódź Górna, a dzięki współpracy z Wydziałem Komunalnym Urzędu Miasta Łodzi wszystkie zebrane śmieci, zostały odebrane i przekazane na składowisko odpadów.

Warto podkreślić, że cały projekt był realizowany pod  Patronatem  Urzędu Miasta i Wiceprezydent pani Małgorzaty Moskwa- Mościckiej.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.