24cze2020

Mateusz Jurek – chłopak o wszechstronnych zainteresowaniach i talentach

Mamy zaszczyt poinformować społeczność SP 143, że w tym niefartownym roku szkolnym Mateusz Jurek – uczeń Pani Wioletty Sobieraj – zdobył tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie z Literatury i Języka Polskiego pod patronatem Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Dzięki temu był zwolniony z egzaminu z języka polskiego, uzyskując maksymalną liczbę punktów i pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły średniej. A jaką szkołę wybrał? Liceum Politechniki Łódzkiej, bo to młody człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach i talentach.

Warto przypomnieć, że Mateusz Jurek to również wielokrotny laureat szkolnych i łódzkich konkursów recytatorskich z poprzednich lat. Ale to też nie wszystko!

Jest laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzostwa szaradziarskie – zadania logiczne”,  zdobył także:

• II miejsce w wojewódzkim IV Okręgowym Turnieju Karate Shotokan w konkurencji kumite (2017),
  • III miejsce w wojewódzkim III Okręgowym Turnieju Karate Shotokan w konkurencji fantom (2016),
  • I miejsce w ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Lubelszczyzny w Karate Shotokan w konkurencji kata drużynowe (2015),
  • II miejsce w ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Łodzi w Karate w konkurencji kata indywidualne chłopców (2014).

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

26 czerwca Mateusz kończy szkołę podstawową, ale z pewnością zostanie w naszej pamięci i mamy nadzieję, że znajdzie wielu kontynuatorów rozwijania wszechstronnych umiejętności i zainteresowań.

Mateusz Jurek – chłopak o wszechstronnych zainteresowaniach i talentach
Wpis opublikowano w Aktualności, Informacje i otagowano jako . Dodaj do zakładek.