19maj2023

Zwiedzamy dawną stolicę Polski

W połowie maja uczniowie klas 4a i 4b wybrali się pod opieką swoich wychowawczyń na dwudniową wycieczkę integracyjną do Krakowa i okolic.

W pierwszym dniu wycieczki czwartoklasiści zwiedzali Ojcowski Park Narodowy. Spacerując doliną Prądnika zobaczyli wiele atrakcji m.in..: Pieskową Skałę- perłę renesansu polskiego, Maczugę Herkulesa – fantastyczną osobliwość przyrodniczą oraz Grotę Łokietka. Pierwszy dzień pełen atrakcji zakończyła dyskoteka w naszym pensjonacie.

W drugim dniu wycieczki uczniowie odwiedzili krakowskie Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza. Na Rynku Głównym w czasie wolnym dzieci mogły kupić pamiątki. Wraz z przewodnikiem zwiedzili Wawel. Szczególnym wydarzaniem dla dzieci było zobaczenie i dotknięcie koniecznie lewą ręka Dzwonu Zygmunta oraz zejście do podziemi Katedry. Wiele wrażeń dostarczyło też przejście Smoczą Jamą na nadwiślańskie bulwary.

W drodze powrotnej do Łodzi udało nam się jeszcze zwiedzić Ogród Doświadczeń Lema, w którym dzieciaki mogły samodzielnie eksperymentować przy ponad 100 modelach edukacyjnych rozmieszczonych w różnych strefach tematycznych tj. akustyka, optyka, geologia i różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych.
To była naprawdę świetna przygoda!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.