06maj2024

Sukces Staszka

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 5b Stanisław Dargiel został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą”. Chłopiec  do wszystkich etapów konkursu przygotowywał się pod kierunkiem pani Marioli Bolonek nauczycielki historii w naszej szkole przy dużym wsparciu rodziców. 

Staś odebrał dyplom laureata i nagrodę książkową z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty Janusza Brzozowskiego podczas gali finałowej, która odbyła się 25 kwietnia w Kuratorium Oświaty.
Tematyka konkursu dotyczyła dziejów oręża polskiego w latach 1768 – 1864, a szczególnie znajomości broni i barwy, architektury obronnej, malarstwa batalistycznego, sylwetek dowódców, topografii wojskowej. 

Stanisław z zadaniami konkursowymi poradził sobie znakomicie i znalazł się wśród dziesięciu najlepszych uczniów w naszym województwie. Warto wspomnieć, że był jednym z najmłodszych uczestników tego turnieju. 

Staszku, gratulujemy Ci ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów. 

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.