06gru2012

Dzień Świętego Andrzeja , czyli Andrzejki po szkocku!

Apostoł Andrzej to patron Szkocji i co roku 30 listopada wypada Narodowy Dzień Szkocji. Z tej okazji samorząd uczniowski chciał sprawić aby postać św. Andrzeja nie kojarzyła się uczniom tylko z wróżbami, ale również ze Szkocją. Został zorganizowany konkurs „Szkocja i jej patron św. Andrzej”. Klasy IV-VI zobowiązane były do przygotowania plakatu reprezentującego Szkocję i jej patrona. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VI a, której serdecznie gratulujemy. Poza konkursem samorząd uczniowski zaprosił wszystkich uczniów aby 30 listopada przyszli ubrani „w kratę”, w ten sposób na szkolnych korytarzach królowała szkocka krata. Od kraciastych deseni aż mieniło się w oczach!

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.