20maj2015

Wyniki uczniów startujących w VIII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik

wyniki

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami konkursu przyrodniczego „Świetlik”, którego organizatorem jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców.

Poradzili sobie znakomicie. Zdobyli 2 nagrody i 5 wyróżnień.

„Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy”.

Mieliśmy przy tym sporo zabawy i miło było patrzeć na zdumienie w oczach uczniów, zaciekawienie i fascynację doświadczeniami.

Wioletta Piasecka

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.