18lis2015

Trzecie klasy na wycieczce w Warszawie

3 listopada byliśmy na całodniowej wycieczce w Warszawie. Najwięcej czasu spędziliśmy w Centrum Nauki „Kopernik”. Dowiedzieliśmy się, że jest to największe centrum nauki w Polsce i jedno z większych w Europie.

Odwiedziliśmy kilkanaście stanowisk, między innymi: świat w ruchu, człowiek i środowisko, korzenie cywilizacji, zagadnienia przyrodnicze. Dla nas to była wielka atrakcja i wspaniała przygoda!

Mogliśmy się bawić, dotykać, wąchać, podglądać, a więc robić wszystko to, co najbardziej lubią robić dzieci. Następnie pojechaliśmy na Starówkę. Widzieliśmy piękne kamieniczki, najprawdziwszego Kataryniarza, dzwon spełniający życzenia i restauracje Magdy Gessler. Na Placu Zamkowym duże wrażenie zrobił na nas dostojny Zamek Królewski, Barbakan i Kolumna Zygmunta.

Odwiedziliśmy Pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego Żołnierza. Podobali nam się żołnierze pełniący z powagą wartę przy grobie. W ogrodzie Saskim podziwialiśmy wielką fontannę. W tonacji jesieni wyglądała wręcz zjawiskowo!

Tym miłym akcentem zakończył się nasz spacer po Warszawie. Ostatnia atrakcja w Stolicy to Stadion Narodowy. Były wyścigi kto pierwszy dobiegnie do stadionu. To dopiero były emocje, daliśmy z siebie wszystko! Przy stadionie czuliśmy się mali, jak muszelki.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mac Donald’s na wielką, mało zdrową ucztę. Pycha!!! Do szkoły wróciliśmy zmęczeni i bardzo, bardzo, bardzo zadowoleni.

Uczniowie z kl. 3a, 3b i 3c

wraz z wychowawczyniami

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.